132 Okunma

Bu kulede her gün aynı saatte şiir okunuyor

0

Bu kulede her gün aynı saatte şiir okunuyor

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Şiir Kulesi’nde her gün saat 14:00’te şiir okunuyor. Şiir tutkunlarının buluşma noktası olan meydanda yılın her günü şiir okunmaya devam edilecek.

Nilüfer Belediyesi’nin kente kazandırdığı Şiir Kulesi, Bursa’da şiir tutkunlarının buluşma noktası haline geldi. Her gün saat 14.00’te okunan şiirler vatandaşlar tarafından da ilgiyle takip ediliyor. Türkiye’nin yetiştirdiği önemli şairlerinden Nazım Hikmet Ran, Atilla İlhan, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Turgut Uyar’ın şiirleri kulenin açılışından itibaren bugüne dek meydanda okundu. Şiir kulesi yılın 365 günü hafta sonları ve resmi bayram tatillerinde de aktif olacak ve kuleden şiirler yankılanacak.

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan ve heykeltıraşlar Ertuğ Atlı ile Selçuk Arık tarafından yapılan Şiir Kulesi, şiir dünyasını Türkiye’de temsil eden ve aynı zamanda şiirin okunabildiği tek anıt heykel olma özelliğine sahip. Yüksekliği 12 metre olan Şiir Kulesi’nde, Türk ve dünya şiirinin 25 şairinin fotoğrafları, zemin bölümünde de 600’e yakın Türk şairin isimleri yer alıyor.

SOSYAL MEDYA"DA PAYLAŞ:

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.