1.748 Okunma

Ne Karaca’lar ne de Çohan’lar…

0

CHP Osmangazi için ne Karaca’lar ne de Çohan’lar…

Bursa’da gerçek anlamda köşe yazarlığı yapanlara sabır diliyorum. Ne zor fikrini olduğu gibi yazabilmek.

Mesela birini başarılı bulup yazıyorsun, sevmeyenleri tarafından linç ediliyorsun.

Birini başarısız buluyorsun, sevenleri tarafından linç ediliyorsun.

İyi de kötü de ne yazarsan yaz, asla fikrine, düşüncene saygı duyulmuyor.

Adamcılık almış başını gidiyor. Aman onun desteklediği adaya tek kelime olumsuz laf etme, çünkü önemli olan CHP değil “benim adamım” bir yere gelsin zihniyeti.

Sonra özgürlükleri savunuyor bu insanlar.

Karşıt görüşlere asla saygı duymuyor, gerekirse en yakın arkadaşlarını bile “o adamlar” için kırma noktasına geliyorlar.

Siyaseti o sebeple sevmiyorum, birileri başkan olacak ve örgüt birbirini yediğiyle kalacak, dostluklar bozulacak ve yine değmeyecek.

CHP Osmangazi ilçe seçimlerinde İsmet Karaca ekibi ile, Recep Çohan ekibinin her gün yaşadıkları kavgaları duymayan yoktur. Şimdi bu iki kişiden hangisi seçilirse seçilsin ne yazık ki bu kavga devam edecek ve bu kavganın CHP’ye her zaman zararı olacak. Hiç bir faydası olmayan senin adamın, benim adamım kavgası…

Karaca’nın ekibinin bu kavgacı tavırları herkes tarafından tepki toplamışken, aynı tavrı Çohan’ların sergilemesi onlar içinde büyük eksi puan oldu. Kendilerine dışarıdan bakamayanlar nasıl göründüğünü bilemiyor ne yazık ki.

Referandum gibi tarihi bir süreçte kavgayı dışarıya karşı vermemiş olanlar, delege peşinde her akşam zaman bulup koşturabiliyorsa bu işte bir tuhaflık vardır.

Konu kendi kişisel hırsları olunca mangalda kül bırakmayanlar, konu ülkemiz olduğunda referandum gibi tarihi bir süreçte ne yapmışlardır?

Biz ülkemiz için destek istediğimizde yanımızda olmayanlar, yarın konu kendileri olunca herkesin kapısını çalacaklar demiştik zamanında…

Şimdi işte o zaman geldi..

Her çalışma öncesinde, kaç defa aradım bilmiyorum lakin Çohan’ların hep bir bahanesi oldu, çalışmalara katılamadılar. Son gün Kent Meydanında yaptığımız çalışmada yaklaşık 10-15 dakika boyunca bol bol fotoğraf çektirip, birbirlerine plaket vermek üzere oradan ayrıldılar.

Ve ayrılırken yaşanılan lokma krizini de unutamıyorum.

Sırada onca insan lokma kuyruğunda, orada bekleyen insanları hiçe sayarak, bir kişi elinde torbayla geliyor ve diyor ki “Bu torbaya lokma koyun” Biz de diyoruz ki “kuyruğa girin, onca vatandaş kuyrukta bekliyor.” Hayır diyor “Recep Bey’le Nuray hanım arabada bekliyor(!)” Sıraya girin alın, girmem verin tartışmasını vatandaş izliyor!

Diyoruz ki “vekiller bize bunu yapmadı arkadaş, biz vermiyoruz demiyoruz size, gördüğünüz üzere sıra var, bu insanların hakkını gasp edemeyiz, girin sıraya” dediğimiz halde gelen şahıs Recep bey’ler arabada bekliyor da, siz lokma vermiyorsunuz diye vatandaşın önünde söylenerek çalışma yapılan alanı terkediyor! Çalışma yapmadıkları gibi,hiç katkı koymadan bolca fotoğraf çektirdikleri halde, vatandaşın önünde bizimle lokma tartışmasına giriyor gönderdikleri şahıs!

Ve yaptıkları hareketle orada emek veren arkadaşlarımızı da sinirlendirerek motivasyonlarını altüst ederek gidiyorlar!

Bir tek o ekipten Emel Duman bizimle kalıp ve tüm gün boyunca bizimle çalışma yapmaya devam ediyor.

Sonra lokma vermedik diye sosyal medya hesaplarından bizleri siliyorlar!

Şaka gibi…

O etkinliklerde bizlere maddi katkı koyan, tüm Bursa’da çalışmamıza önayak olan kişiler, nezaketlerinden, yanlış anlaşılmasın diye hiçbir etkinliğimize gelmediler bile. Ve bizler kendilerine defalarca gelin dememize rağmen, inanılmaz mütevazi davranıp, gelip orda “biz yaptık” havasında poz vermelerinin doğru olmayacağını belirttiler.

Ve milletvekillerimiz, mümkün olduğunca bizlere destek olmak adına bizimle omuz omuza çalıştılar, hiç kendileri ile böyle kriz yaşamadık.

Ceyhun İrgil bizimle broşür dağıttı, Erkan Aydın’la bolca pazar yeri gezdik, esnaf ziyaretleri yaptık, Orhan Sarıbal en riskli bölgelerde bizi hiç bırakmadı…

Ve milletvekili adaylarımızdan Meral Altuntaş, Ali Ekber Can, Aydın Keleşoğlu, Turgut Özkan, Gürel Yılmaz, Asude Şenol bizlere birçok çalışmalarda omuz oldu. İlçe başkanlarımızın çoğu “Ben ilçe başkanıyım” havasında olmadan bizlerle karınca gibi çalıştılar.

İnsanlar bu kadar emek verirken, sadece fotoğraf çektirip gidenler, orada o çalışmaları yapanları nasıl rencide ettiklerini bilmeliler öncelikle.

Orada o insanlarla 1 broşür vermiyorsan, bir kişiyi ikna edeyim diye uğraşmıyorsan, sadece selfie yapıp gidiyorsan ve giderken de “lokma krizi” çıkartıyorsan, bu sadece o kuyrukta sırada bekleyen insanlara değil, onca emek veren partililerine de saygısızlıktır.

O sebeple şu an bazı isimler referandumu ne kadar ciddiye aldıysa, bende onların adaylığını o kadar ciddiye alıyorum!

Bunun yanında Osmangazi’de tek dileğim bambaşka bir adayın çıkması ve bu kavgaya artık son bulması yönünde. Çünkü hangi taraf seçilirse seçilsin  kavgayı körüklüyor, iki tarafın birbiriyle bu denli kavga ederek savaşıyor gibi davranması insanları yeterince yordu.

Referandumda en çok çalışan ilçe başkanlarından biri İsmet Karaca olsa dahi, bugüne kadar ki yaptığı hataları kapatamadı. Desteklediği tüm adaylardan, başkanlardan, vekillerden bedel isteyerek hepsine düşman oldu. O sebeple mazallah İsmet Karaca desteği alarak aday olmaya çalışan ve il başkanlığına oynayan kim varsa geçmişte olanlara çok dikkat etmeli. Kimi destekleseler en çok ona düşman olduklarını aklının bir köşesine yazmalı.

CHP Osmangazi için ne Karaca’lar ne de Çohan’lar diyorum.

Umarım “eskilerden” bazı büyükler aralarında toplanır da, aklı başı yerinde, bu kavgaya taraf olmamış, siyaseten tecrübeli, gücü olan ve delegelerinde “geçmişten” tanıdığı ve kafalarını karıştırabilecek birini çıkartırlar ortaya ve son verirler bu kavgaya.

Hadi  artık karar verin sevgili abiler, lafım size…

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYA"DA PAYLAŞ:

Yorum Yap

Pelin ÇIRPAN