59 Okunma

Cinayet Facebook ile ortaya çıktı!

0

Cinayet Facebook ile ortaya çıktı!

Cinayet Facebook ile ortaya çıktı!
İngiltere‘de yaşayan 71 yaşındaki David Dearlove, Facebook üzerinden paylaşılan bir fotoğrafla farkında bile olmadan 49 yıllık bir cinayetin sanığı oldu.

Dearlove bundan neredeyse yarım asır önce ölen üvey oğlu Paul Both‘un, yataktan düşerek öldüğünü iddia etmiş ve aklanmıştı. O zamanlar 4 yaşında olan Paul’un kardeşi Peter Both, yaşadığı travma yüzünden yaşananları hatırlamasa da sosyal medya sayesinde anıları geri geldi.

Cinayetin baş şüphelisi Dearlove kucağında henüz bebek olan Paul’u tutarken bir fotoğrafını Facebook üzerinden paylaştı. 4 yaşındayken yaşadığı travmatik bu anıyı gördüğü fotoğraf ile aniden hatırlayan Peter, aslında neler olduğunu da bir kez daha hatırladı.

facebook

49 yıllık cinayet Facebook fotoğrafı ile ortaya çıktı

Kardeşi yataktan düşmemiş aksine, üvey babaları onu ayak bileğinden tutarak şömineye doğru fırlatmıştı. Bu tüyler ürperten olay sırasında Paul kafasını şöminenin başına çarparak hayatını kaybetmişti. Olay sırasında şok yaşayan Peter olanları hatırlamazken, David Dearlove da cinayetten kurtulmak için yatak hikayesini uydurmuştu.

Peter’ın anılarının geri gelmesiyle, David Dearlove hakkında, 19 aylık oğlunu öldürme suçundan işkence ve cinayet davası açıldı. Dearlove suçlamaları reddederken, davanın ne yöne gideceği ise merak konusu olmuş durumda.

Kaynak: https://shiftdelete.net/49-yillik-cinayet-facebook-ile-ortaya-cikti

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.