64 Okunma

Cumhurbaşkanı: Teknoloji bizi hayattan koparıyor!

0

Cumhurbaşkanı: Teknoloji bizi hayattan koparıyor!

Cumhurbaşkanı: Teknoloji bizi hayattan koparıyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da düzenlenen Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teknoloji çıktı insanlık bitti!

Cumhurbaşkanı Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi‘nde oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, teknolojinin kullanılmasına karşı olmadığını ancak teknolojinin dünyanın yok edilmesi için değil ihyası yolunda kullanılması gerektiğini belirtti.

Bu doğrultuda diğer dünya ülkelerine göndermeler yapan Cumhurbaşkanı, nükleer silahsızlanmayı savunan ülkelerin ellerinde binlerce nükleer silah olduğunu ve buna rağmen diğer ülkelere kullanılmaması yönünde çağrılar yapıldığını söyledi.

Bunun zihni bir bağımlılık olduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, “Bundan 4 asır önce Köroğlu ‘Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu.’ demişti. Biz de bugün diyoruz ki modern teknolojinin ürünü olan kitle imha silahları çıktı, insanlık bitti.” dedi.

Hayatımızı kolaylaştırması gereken teknoloji bizi hayattan koparıyor!

Dost meclislerindeki sohbetlerin artık yerini sosyal medyadaki tartışmalara bıraktığından dert yanan Erdoğan, insanların trafikte, Mekke’de ve Medine’de bile esas meşgul olmaları gereken işler yerine telefonlarıyla vakit geçirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı: “Hayatımızı kolaylaştırması gereken teknoloji maalesef giderek bizi hayattan koparıyor.” diye konuştu. Gençlerimizle, evlatlarımızla empati kurmanın ve onları anlamanın öneminin büyük olduğuna değinen Erdoğan, onları uzak tutmak yerine teknolojiyi bilinçli kullanmanın yöntemlerini göstermeliyiz dedi.

Anne ve babanın elinden telefonu bırakmadığı, televizyonun başından ayrılmadığı bir evde çocuğa “Teknolojiden uzak dur” demenin hiç bir faydası olmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanal dünya ile gerçek dünyayı ayıramayan çocukların zihinlerinin teknolojinin zararlı etkilerine daha açık olduğuna açıklamasında yer verdi.

Özçekim yaparken düşen kaza yapan insanların haberlerini kimi zaman tebessüm ederek kimi zamanda içimiz parçalanarak izliyoruz diyen Erdoğan: “Sadece bugünümüz değil asıl istikbalimiz tehdit altındadır. Türkiye olarak bu konuda diğer ülkelere nazaran daha iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebiliriz.” dedi.

Kaynak: https://shiftdelete.net/cumhurbaskani-erdogan-teknoloji-bizi-hayattan-kopariyor

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.