61 Okunma

Facebook yüz tanıma ile giriş sistemi deniyor

0

Facebook yüz tanıma ile giriş sistemi deniyor

Facebook yüz tanıma ile giriş sistemi deniyor
 Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, hesap güvenliklerini en üst seviyeye taşımak için yeni bir yöntem denemeye başladı. Facebook yüz tanıma sistemi ile giriş sistemi konusunda ilk çalışmalara başladı.

Facebook yüz tanıma sistemine geçebilir!

Facebook’un kısa bir süre önce hesap güvenliğini artırmak için selfie ile doğrulama sistemine başladığı ortaya çıktı. Hesap girişlerinde çok uzun zamandır kullanılan captcha sisteminin yetersiz kalmaya başladığını düşünen Facebook, bu sistem yerine hesap sahibinin yüzünden giriş onayı alacak.

 

facebook yüz tanımaİnternet ortamına düşen bu ekran görüntüsü de, Facebook’un yaptığı bu çalışmayı doğrular nitelikte. Bu güvenlik onayının yaygın kullanıma ne zaman geçeceği henüz belli olmasa da, kapalı bir grup içinde kullanıma başladığı artık kesin.

Facebook’un bu sistem ile birlikte, kişi ve hesap güvenliğini çok daha iyi hale getirmeyi hedeflediği söyleniyor. Bir diğer ilginç detay ise doğrulama için gösterilecek olan fotoğrafın Facebook sunucularından kalıcı olarak silinecek olması. Yani özetle son dönemlerde gündeme gelen FaceID ve yüz verisi ile güvenlik konusuna Facebook’da dahil olabilir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-yuz-tanima-ile-giris-sistemi-deniyor

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.