55 Okunma

Girişimci olmak isteyen gençlere eğitim

0

Girişimci olmak isteyen gençlere eğitim

Nilüfer Belediyesi bünyesinde kurulan Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin girişimci olmayı hedefleyen gençlere yönelik gerçekleştirdiği eğitimde, Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi üzerine bilgiler ve deneyimler paylaşıldı.

Nilüfer Belediyesi’nin, yenilikçi hizmetleri, katılımcı bir yaklaşımla geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Nilüfer İnovasyon Merkezi, eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Nilüfer İnovasyon Merkezi, Nilüfer Gençlik Ofisi ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden girişimci olmayı hedefleyen gençleri, “Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi” konulu eğitimde buluşturdu.

Türk Ekonomi Bankası  ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, bulunduğu illerde, yenilikçi girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirme hedefiyle hayata geçirdiği  TİM-TEB Girişim Evleri projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitimi Faruk Yaylaz verdi. Eğitimde, “Dünyada ve Türkiye’de girişimciliğin geldiği nokta ve girişimcilik profilleri, girişimciler için önemli tespitler, girişimciler için doğrular nelerdir, hangi adımlar bir girişimciyi başarıya götürür, girişimcilikte engeller nelerdir ve nasıl üstesinden gelinir?” gibi konular girişimci olmayı hedefleyen gençlere aktarıldı.

Eğitimin kendileri açısından verimli geçtiğini belirten gençler, girişimcilik üzerine uzun soluklu eğitimler almak istediklerini de vurguladı. Nilüfer İnovasyon Merkezi, talepler doğrultusunda etkinlik ve faaliyetlerinde girişimcilik eğitimlerine devam edecek.

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.