3.121 Okunma

Kemal Kılıçdaroğlu ve tartışmalı örgüt yemeği

1

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu salondan içeri giriyor alkış, kıyamet, tüm salon ayakta..

Örgüt genel başkanını büyük bir saygıyla selamlıyor.

“Aslında adetim değildir bu tarz yemeklere katılmak ama İl Başkanı Şadi Özdemir’i kıramadım” diyor. Bir çok kişinin dikkatini çeken de, Şadi Özdemir kürsüyü Kılıcdaroğlu’na bırakıp sahneden inecekken, yanına çağırıyor ve konuşma boyunca Şadi Özdemir’in yanında olmasını istiyor.

Çok tartışma çıktı bu yemekle alakalı, kimileri gelmeyecek dedi, kimileri fiyatı pahalı buldu, kimi yer seçimini…

Eğer ki yemeğe katılmasaydı ve il yönetimi rencide olsaydı bu konudan mutlu mu olacaktı yol arkadaşlarımız?

İmkanı olmayanların isyanını anlarım da imkanı olup her akşam “masalarda” en az 300-400 tl hesap bırakanların isyanını anlamak imkansız!

Yer seçimi konusuna gelince, böyle bir yemek için son dakika bu kapasiteyi karşılayacak ve aynı zamanda salonu müsait olan tek yer Almira’ydı. Özellikle haftasonuna denk gelen organizasyonlarda boş salon bulmanın pek imkanı olmuyor.

“Yemeğe gitmiyoruz, çay partisi düzenleyeceğiz” deyip ortalığı kasıp kavuranlar, sayfa sayfa eleştiri oklarına il yönetimini oturtanların çay partisi gerçekleşmedi ama “gelmeyecek” denilen genel başkan o yemeğe katıldı!

Bu yemeğe muhalefet edenlerin bir kısmını da salonda görmek ayrıca hoştu.

Bunun yanında “bedava bilet dağıtıyorlar” diye ortalığı ayağa kaldıranların, kendilerinin bilet dağıttığına şahit olmak ayrıca traji komikti. Açık mavi takım elbiseli, profil fotoğrafı mavili meclis üyesinden 9 bilet alıp 23 nisan mahallesine  dağıtınca sorun yok; CHP’ye katkı olsun, imkanı olmayan insanlarda gelsin diye başkaları yoldaşlık yapınca sorun var !

Şikayet ettiği, sayfalarca yazdığı konuyu insanın kendisinin yapması ne kadar anlamsız.

Genel başkan yemeğe gelmesin diye ciddi ciddi mücadele edenlerin hayalleri de suya düştü.

Bu gösteriyor ki Bursa siyaseti artık kişiler üzerinden değil, ekip ruhuyla hareket edenlerden oluşuyor.

Beğeniriz ya da beğenmeyiz bir il yönetimi bir karar aldıysa mümkün mertebe uyulması gerektiğini net olarak gösterdi genel başkan. İl yönetimi güzel bir sınav verdi, oldukça başarılı bir organizasyondu, hazırlanan video da ayrıca salonu ve genel başkanı coşturdu.

Son dönem genel başkanın özellikle Bursa’ya çok sık gelmesi de dikkat çekici ve il başkanı Şadi Özdemir’in 9 belediye hayali imkansız değil…

Doğru adaylarla Karacabey, MK.Paşa, Orhangazi, Gemlik, İznik, Yenişehir ve Harmancık rahat alınabilir, hatta Osmangazi’de imkansız değil.

Doğru aday, doğru proje, doğru ekip sonuç getirecektir.

Yeter ki artık gerçekten “yoldaş olduğumuzu yeniden hatırlayarak” birlik içinde ekip ruhuyla hareket edebilelim. Enerjimizi “genel başkan gelmesin” diye harcayanlardan olmayalım.

1 Yorum

  1. İzzet ULUDAĞ on

    “Bu gösteriyor ki Bursa siyaseti artık kişiler üzerinden değil, ekip ruhuyla hareket edenlerden oluşuyor.” Bu yazıda en çok dikkatimi çeken cümle bu oldu! Neden? Bir Çelişki, bir cümle içine ancak bu kadar sığdırılır da ondan. siyaset “… artık kişiler üzerinden değil de ekip ruhuyla hareket edenlerden oluşuyor.” Aslında, ekip de kişilerden oluşmuyor mu? Bir tek kişi etrafında değil de, ortak çıkar veya amaç için bir araya gelen kişilerden oluşan siyaset arasında ancak NİCELİK farkı olabilir. NİTELİK değil. İşte sanırım CHP’de eksik olan ya da yanlış anlaşılan da budur. ATATÜRK, asla kendi üzerinden bile siyaset yapılmasına ve hatta kendini övmelerine hep karşı çıkmıştır. Bir konuşmasında “Beni övme sözlerini bırakınız; Gelecek için neler yapacağız, Onları söyleyin!” derken esas olarak kişi ya da grup ya da ekibi değil ALTI OK’a dayanan ve sağlam kadrolardan oluşan parti politikalarını kast etmiştir. Kişiler ya da ekipler ile bir yere ve esas olarak da iktidara gelmek asla mümkün değildir. Bugün dün olduğu gibi başta MİLLİYETÇİLİK ve HALKÇILIK olmak üzere ALTI OK’u savunuyor musunuz? Bu ilkeleri ülkenin bütün sorunlarında bir anahtar olarak kullanıyor musunuz? İşte mesele budur! Tartışmaları ya da durum değerlendirmelerini böyle ortaya koyarsak ALTI OK’u savunan bir parti iktidar olur!

Yorum Yap

Pelin ÇIRPAN