1 Okunma

Mysia Fotoğraf Müzesi meraklıların akınına uğruyor

0

Mysia Fotoğraf Müzesi meraklıların akınına uğruyor

Nilüfer Belediyesi’nin Gümüştepe Mahallesi’nde hayata geçirdiği, Bursa’da bir ilk olan Mysia Fotoğraf Müzesi’ne, 7’den 77’ye her yaştan vatandaş büyük ilgi gösteriyor.

Nilüfer Belediyesi’nin hayata geçirdiği, fotoğraf sanatına önemli katkı sunan, alanında tarihi geçmişe ışık tutan Mysia Fotoğraf Müzesi, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Bursa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (BUFSAD) ve Danışman Bahadır Öztuna’nın katkılarıyla Gümüştepe (Misi) Mahallesi’nde açılan,  Bursa’nın ilk ve tek, Türkiye’nin üçüncü fotoğraf müzesi olan Mysia Fotoğraf Müzesi’ni, 7’den 77’ye binlerce kişi ziyaret etti. Fotoğrafın ve ekipmanların doğuşu ve gelişimini, gerçekte nasıl bir serüvene sahip olduğunu gözler önüne seren Mysia Fotoğraf Müzesi’ni en fazla ziyaret edenler öğrenciler. Müzeyi gezen öğrenciler, fotoğrafın tarihine tanıklık ederek fotoğrafçılık adına önemli bilgiler ediniyor.

Fotoğrafa dair her şeyin yer aldığı müzeyi, 2017 yılı Ekim ayından bu yana 5 bin kişi ziyaret etti. Büyük ilgi gören Mysia Fotoğraf Müzesi, pazartesi günleri hariç her gün saat 10.00 ile 18.30 arasında fotoğraf meraklılarına açık kalıyor.

KARANLIK ODA EĞİTİMİ VERİLECEK

1800’lü yıllardan bu yana fotoğrafçılıkta kullanılan ekipmanların sergilendiği müzede eğitimler, sergiler, aktiviteler de gerçekleştiriliyor. Mysia Fotoğraf Müzesi’nde, fotoğrafın gerçek büyüsünü yaşamak, bir fotoğrafın nasıl bir süreçten geçtiğini keşfetmek için ‘Karanlık Oda’ eğitimi düzenlenecek. 23-24 Aralık tarihlerinde düzenlenecek eğitime katılanlara, siyah beyaz film banyo ve siyah beyaz kart baskı eğitimi verilecek. Katılımcılara, çekim için analog fotoğraf makinesi, siyah beyaz film ve siyah beyaz fotoğraf kartı müze tarafından temin edilecek.

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.