35 Okunma

New York bombacısından Trump’a özel not!

0

New York bombacısından Trump’a özel not!

ABD’nin New York kentinde üzerinde el yapımı patlayıcıları patlatan ancak hedeflediği gibi bir intihar saldırısı yapamayan ve yaralı olarak yakalanan 27 yaşındaki Akayed Ullah ile ilgili soruşturmada yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Habertürk’te yer alan habere göre; 2011’de ABD’de yaşayan aile üyeleri sayesinde vize aldığı ve ABD’ye geldiği belirtilen Ullah’ın, 2015 yılına kadar taksi şoförlüğü yaptığı ve sonrasında internet üzerinden radikalleştiği ifade edildi.

Ullah’ın özellikle Noel posterlerinin altında bir eylem planladığı ve ancak başarısız olduğu belirtildi. 27 yaşındaki şüphelinin saldırıdan önce Facebook sayfasında da bir paylaşım yaptığı ifade edildi. Soruşturma savcısı Ullah’ın Facebook sayfasında, “Trump ulusunu korumayı başaramadın” şeklinde bir paylaşım yaptığı belirtilirken, pasaportuna da “Amerika hiddetinde geber” notunu düştüğü kaydedildi.

IŞİD’e karşı düzenlenen operasyonlara misilleme olarak yapıldığı düşünülen eylem nedeniyle Ullah’a terör suçlamaları yöneltildi.

Kaynak: https://www.birgun.net/haber-detay/new-york-bombacisindan-trump-a-ozel-not-195283.html

Yorum Yap

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.