9.111 Okunma

Nilüfer Belediyesi hayvan bakım ve tedavi merkezi gerçekleri

6

Nilüfer Belediyesi hayvan bakım ve tedavi merkezi gerçekleri

Aslında bu yazıyı farklı şekilde yazmayı planlamıştım fakat kendim gidip, gözlemleyince bambaşka bir yazı yazmam gerektiğine karar verdim.

Black Mirror diye bir dizi vardır, bu sanal dünyanın insanlar üzerinde bazen ne kadar faciaya yol açabileceğini, kötü niyetli kişilerin nasıl linç girişimi yaratabileceklerini en güzel anlatan dizidir.

İşte Nilüfer Belediyesi’nin de başına gelen aynen bu…

Sosyal medyada paylaşılan resimler üzerine, insanların gerçekte ne olduğunu bilmeden inanıp, yaymasından kaynaklı olarak, bir kurum haketmediği şekilde resmen linç edilmeye çalışıldı.

Önce başkan Bozbey’e konuyu sordum, ayrıntıları ile anlattı ve ardından basın danışmanı Hande hanım’da aynı hassasiyetle davranıp, özelikle tesisi gidip görmem konusunda ısrarcı oldular, hem de aniden, hiç haber vermeden…

Bende bugün öyle yaptım.

Kurumun sorumlusu Fikriye Eker, en büyük hakaretlere maruz kalmış bir kadın… Onca üzülmüş olmasına rağmen yine sizi güleryüzle karşılamaya çalışıyor.

Telefonlar hiç susmuyor “O resimler gerçek mi, iddialar gerçek mi”

Fikriye hanım usanmadan, yorulmadan anlatıyor arayanlara, ısrarla tesise davet ediyor…

Ve bu sözde hayvanseverlerin sosyal medyada yarattığı kaosla uğraşmak zorunda kalıyor, bir yandan o can’ları hayata yeniden döndürmeye çalışırken…

Bu yalanı paylaşan herkes, aslında bu can’lara nasıl zarar verdiğini bilmeli.

Orası bir bakımevi değil, orası bir tedavi merkezi, yani hastane diyelim biz ona.

Sokakta sahipsiz, hasta durumda, tedaviye muhtaç kedi ve köpekler; belediye çalışanları ya da duyarlı vatandaşlarımız vasıtasıyla bu kuruma getiriliyor. Hasta ve bakıma muhtaç olanlar… Bunun altını çizelim…

Şimdi size Pakize’nin fotoğraflı hikayesini anlatacağım.

Pakize’nin ölmek üzere bakım merkezine geldiği ilk an, ateşi 7 derece…

Nilüfer Belediyesi bakım ve tedavi merkezinde yapılan ilk tedavisi

2 gün sonra ilk ayağa kalkabildiği an

Nilüfer Belediye’si çalışanları sayesinde Pakize hayata tutunmaya başlıyor…

Bu da bugün tedavi merkezinde benim çektiğim fotoğrafı… Kilo da almış, iyileşiyor ama hala gözlerinde yaşadıklarının korkusu var….

Pakize’nin tedavisi devam ediyor, tedavisi bittiği anda sahiplenebilirsiniz.

Onu yeniden hayata döndüren Nilüfer Belediye’si bakım ve tedavi merkezi çalışanlarına, sorumlusu Fikriye Eker’e, veteriner hekim Güney Kaya’ya teşekkürlerimle.

Umarım tamamen iyileştiği gün Pakize’yi sımsıcak bir yuvaya emanet edecekler.

Demek ki  gerçekten “Hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş”

Birinden hesap soracaksanız, o can’ları hayata döndürenlerden değil; bu hale getirenlerden, kapısının önüne,  bir kap mama bile koymayanlardan sorun!

 

 

 

 

 

 

6 yorum

 1. Keşke bu yazıyı ilk düşündüğünüz gibi planlasaydınız. Sadece o tarafı değil. Diğer kişilerin elinde ki somut belgeleri de gorseydiniz. Yapmış olduğunuz bu haber ile onlara destek verip orada yaşayan bir çok çocuğun hayatını olumsuz etkilemeniz çok ama çok üzücü. Olur da karşı tarafı da dinlemek isterseniz 0532 052 76 62 bu da benim numaram. Ismim Emre. Ben ne derneğim nede oranın eski bir çalışanı. Sadece yakınen orayı ve Fikriye Hn ın yaptıklarını biliyorum.

 2. hediye üstün on

  pakizenin üstünde mont altında mindermi var gözlerime inanamıyorum.Diğer bütün canlarda bu durumdamıydı peki.Enimki değillerdi.kanlı ishalden ölen onca yavru.Vizdansız insanların rahatsız olup şikayet ettiği sağlıklı hayvanların toplanıp hastalık kaparak öldüğü bir hapishane malesef burası.Sayıları azda olsa sahiplenilip tedavi olanlar şanşlı,diğerleri ölüme mahkum.

 3. Sonay İleri on

  Peki rm diye bahsedilen yerde niye hasta olmayan çocukları hasta kafesleri tamamen temizlenmeden aynı yere koyup hasta ediyor bu rm bakın hiçbir sahipsiz can burada bu şekilde tedavi edilmiyor Yönetim çalışanlara sözünü geçiremiyor bütün gün kamelya altında kahvaltılar yapılıyor çaylar içiliyor saat kaçta giderseniz gidin hayvanların önünde mama bulamazssınız Veterinerlerin hepsi birbiriyle küs Yönetimdeki fikriye hanım daha aşı yapmayı bilmez ve arka tarafa geçmişmidir bilemem Hiç kimse ile özel bir sorunum yok ama bu Rm nilüfere yakışmıyor Yıllardır Chp dışında hiçbir partiye oy vermem ben ama torpil hiçbir yerde geçmemeli geçerse böyle olur Yapmayın yazıktır Günahdır
  Hiçbir dernek kuruluş ile alakam yok tamamen kişisel çalışan Yerel Hayvan Koruma Görevlisiyim

 4. İşimden dolayı bütün gün nilüfer bölgesinde dolaşıyorum çöpler bile yerin altinda bu canlılar ne bulup ne yesinler ama gülümseyin nülüferdesiniz.tabiki barınaklarda alinaıcak bu canlilar helal olsun

 5. ESRA KOCAULUDAĞ on

  NİLÜFERDE İKAMET EDİYORUM VE SIK SIK NİLÜFER RM YE GİDİYORUM
  NEDENSE YAVRULAR HEP KANLI İSHAL VE GENÇLİK DİĞER TARAFTAKİ BÜYÜK KAFESLERDE BULANAN CANLAR AÇ VE HASTA VETERİNER HEKİMLER SÜREKLİ ODALARINDA İSTİRAHAT ETMEKTELER İNANIN DURUM İÇLER ACISI
  BU RM YA KAPATILMALI YADA TORPİLSİZ ADAM AKILLI BİR YÖNETİCİ İLE YOLA DEVAM ETMELİ

 6. Ben bırkac gündür o kötü hatta canavarca haberlerı fotografları takıp ediyordum dehsetle.
  Ama bu haberi okuyunca pakizeyıde görünce
  Dedim ne oluyor.
  Gercek olmadıgınına o korkunc canavarlıklara sevndım.

Yorum Yap

Pelin ÇIRPAN